KTH

Skolan för datavetenskap och kommunikation

   
   

 
arrow
 
 
     
     
   
   
KTH / Nada / Personer på Nada / Institutionsstyrelsen

Institutionsstyrelsen

Ingrid Melinder

melinder@nada.kth.se , ordf.

Henrik Christensen

hic@nada.kth.se, representant för lärare och forskare

Erik Fransén

erikf@nada.kth.se, representant för lärare och forskare

Kerstin Severinson Eklundh

kse@nada.kth.se, representant för lärare och forskare

Johan Håstad

johanh@nada.kth.se, representant för lärare och forskare

Bengt Lindberg

bengtl@nada.kth.se, representant för lärare och forskare

Tina Billing Ericsson

tinab@nada.kth.se, representant för teknisk och administrativ personal

David Vuorio

vuorio@nada.kth.se, studeranderepr. KTH

Vakant

Studeranderepr. KTH (suppleant)

Vakant

Studeranderepr. SU

Jakob Nordström

www.nada.kth.se/~jakobn/, studeranderepresentant för forskarutbildningen

Sinna Lindquist sinna@nada.kth.se, studeranderepresentant för forskarutbildningen (suppleant)

Ulf Wahlgren, SU

uw@physto.se , extern ledamot

Birgit Ekberg-Eriksson

birgit@nada.kth.se , Sekreterare:


 
Sidansvarig: Informationsred., Nada, KTH <infomaster@nada.kth.se>
Uppdaterad: 2004-06-18